Lokalizacja lokalu użytkowego jako podstawa udanego biznesu

  • by
lokale użytkowe

Decydując się na otwarcie własnego biznesu, o szansie na szybki rozwój firmy i tym samym generowanie zysków decydować będzie lokalizacja lokalu użytkowego.  Dotyczy to zwykle branż handlowych, ale również usługowych, gdzie kluczem do sukcesu jest odpowiednio duże nasilenie ruchu gwarantującego utrzymanie prawdopodobieństwa kontaktu z potencjalnym klientem na wysokim poziomie. Jak zapewnić sobie dobre lokum dla firmy?

Kupić czy wynająć nieruchomość?

Kupno nieruchomości nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem, gdy lokal ma być wykorzystywany do celów handlowych. Pomijając sytuację, że  dysponujemy już kawałkiem nieruchomości pod inwestycje położoną w granicach miejsca naszych zainteresowań, znaleźć pomieszczenie o odpowiednim metrażu może być ciężko. Dlatego dobrym pomysłem jest skorzystanie z oferty biur nieruchomości, które dysponując swoimi kontaktami i wiedzą szybko pomogą znaleźć lokal użytkowy taki, jaki akurat będzie potrzebny. Można określić nie tylko miejsce lokalizacji, ale także poziom wyposażenia. Innej nieruchomości będzie potrzeba pod np.księgowość i finanse, a inne dla agencji pracy czy biura podróży, prowadzenia działalności usługowo-handlowej. Wyposażenie to jedno, a bezpieczeństwo to drugie. Pracownicy biura nieruchomości pilnują, aby każdy lokal zapewniał odpowiednio wysoki poziom ochrony przed włamaniem: wejścia do biur są zamykane kodem i kartą oraz dodatkowo objęte ochroną firmy.

Jaki lokal użytkowy wybrać?

To jak lokal użytkowy będzie wykończony, jaki będzie mieć metraż, czy zapewniał będzie dogodny dojazd i miejsce parkingowe — to wszystko ma znaczenie z punktu widzenia budowania wizerunku firmy. Jest to ważne zarówno z punktu widzenia urządzania siedziby biura firmy, jak i konieczności wynajęcia sali konferencyjnej czy lokali handlowych. Wynajmując gotowy lokal, wszystkie prace adaptacyjne są zwykle wykonane, a możliwość współpracy długoterminowej pozwala ustalić rozsądne opłaty porządkowe.