Poradnik wynajmowania biura, część 2: parking

wynajem biura

Wielu przedsiębiorców decyduje się na wynajem przestrzeni biurowej. To doskonała pod wieloma względami decyzja, która pozwala m.in. uniknąć sporych wydatków na starcie działalności. Wynajem biura bywa trudny, dlatego chcemy Państwu ułatwić podjęcie decyzji, podpowiadając, na co warto zwrócić szczególną uwagę, aby nie popełnić kosztownych błędów. Dziś wyjaśniamy, jak ważny podczas wynajmu przestrzeni biurowej jest parking, z którego będą mogli korzystać pracownicy i klienci firmy.

Lokal biurowy z dostępem do parkingu to dodatkowy koszt czy zaleta?

Większość z nas na co dzień korzysta z prywatnych oraz służbowych samochodów. Z tego względu jednym z ważnych kryteriów, które powinniśmy wziąć pod uwagę podczas poszukiwania biura na wynajem, jest dostęp do parkingu. Warto kwestię tę rozpatrzeć z poziomu właściciela firmy i jego pracowników oraz potencjalnych klientów. W przypadku lokali biurowych, które oferowane są w biurowcach, najczęściej istnieje możliwość korzystania z podziemnych lub nadziemnych miejsc parkingowych, których liczba jest uzależniona m.in. od wielkości wynajmowanej przestrzeni biurowej. Dostęp do parkingu jest dodatkowym udogodnieniem, które warto wziąć pod uwagę, przeglądając dostępne oferty.

Znaczenie parkingu podczas wyboru lokalu biurowego – korzyści dla właściciela

Wynajem biura z parkingiem to spore ułatwienie, które może wiązać się z oszczędnościami. Choć w tym przypadku czynsz jest nieco wyższy, to biorąc pod uwagę rosnące koszty parkowania w płatnych strefach, może się okazać, że i tak nam się to opłaca. Wiele zależy od lokalizacji biura oraz miasta, w którym chcemy prowadzić działalność. W dużych miastach opłaty parkingowe bywają wyjątkowo wysokie, dlatego poszukiwanie oszczędności w tej kwestii oraz możliwość korzystania z dodatkowych udogodnień stają się wyjątkowo ważne.

Znaczenie parkingu podczas wynajmu biura – korzyści dla klientów

Lokalizacja siedziby firmy ma wpływ na jej dochody. Decydując się na wynajem biura z parkingiem lub biura w pobliżu parkingu, zyskujemy więcej klientów, którzy cenią sobie wygodę. I w tym przypadku koszty odgrywają ważną rolę – konieczność uiszczenia wysokiej opłaty parkingowej może skutecznie zniechęcić do skorzystania z usług firmy.