Poradnik wynajmowania biura, część 4: piętro

  • by
stanowisko pracy w biurze

Wynajęcie biura, w którym będziemy prowadzić naszą działalność, to często duży krok, szczególnie jeśli dopiero rozpoczynamy swoją przygodę w biznesie. Zwykle zdajemy sobie sprawę z faktu, że powinno się ono znajdować w dobrze dostępnym miejscu, najlepiej centrum miasta, często lepsze wrażenie robią też nowe budynki, czy eleganckie biurowce. A na którym piętrze powinno być zlokalizowane nasze biuro?

Wybierz odpowiednie biuro dla siebie

Poszukując najlepszego biura dla siebie, możemy skorzystać z pomocy agencji nieruchomości, która oferuje takie właśnie usługi. Najem jest zwykle lepszym wyjściem niż zakup lokalu na własność, szczególnie na początku. Jeśli jednak bierzemy pod uwagę jedynie duży biurowiec w centrum miasta, który będzie pozytywnie oddziaływał na prestiż i robił wrażenie na naszych obecnych i przyszłych klientach, to pozostaje jeszcze pytanie; które piętro? Zwykle dostępne są biura co najmniej w kilku lokalizacjach budynku. Musimy się jednak liczyć z tym, że zależnie od jakości, wielkości lokalu, ale także widoku ceny będą rosły. Tak naprawdę im wyżej tym biuro droższe w wynajęciu.

Oczywiście biura zlokalizowane na wyższych piętrach będą bardziej prestiżowe. Jednak musimy w pierwszej kolejności określić, jaki miesięcznie możemy przeznaczyć budżet na wynajem. Inne piętro wybierze więc początkująca na rynku firma, a inne, taka, która ma ugruntowaną i silną pozycję, stałe przychody i nieustannie się rozwija.

Biura na wyższych piętrach

Z całą pewnością warto więc zdecydować się na biuro tak wysoko, jak tylko nas na to stać. Pamiętajmy jednak, aby dokładnie przeczytać umowę najmu i odpowiednio się zabezpieczyć. Warto również wiedzieć, że w niektórych miejscach cena może podlegać negocjacji. Zwróćmy również uwagę, jak dużą przestrzeń na konkretnym piętrze możemy mieć do dyspozycji, czy ewentualne powiększenie się naszej firmy w danej lokalizacji będzie możliwe, czy jednak w razie rozwoju będziemy szukać nowego lokum. Wynajęcie biura to poważna decyzja, dlatego warto ją dokładnie przemyśleć.