Wynajem mieszkania z meblami czy bez? Na co się zdecydować?

  • by
para ogląda mieszkanie

Umeblowane mieszkanie na wynajem jest praktycznie gotowe do zamieszkania, a zatem jest to idealna propozycja dla osób, którym zależy na szybkim wprowadzeniu się. Możliwość wprowadzki do gotowego mieszkania zwykle stanowi atut dla najemców. Zaletą takiego rozwiązania jest brak konieczności ponoszenia kosztów związanych z meblami. Poza tym po wygaśnięciu umowy najmu lub w razie przeprowadzki najemca nie musi martwić się o przewiezienie mebli do nowego lokum.

Wyposażenie mieszkania na wynajem

Każde mieszkanie na wynajem musi być wyposażone przynajmniej w elementarnym zakresie. Podstawa to kuchnia i sprzęty AGD, takie jak zmywarka, lodówka, piekarnik i płyta indukcyjna. Łazienka musi być wyposażona we wszystkie sanitariaty. Do podstawowego wyposażenia mieszkania na wynajem należy także pralka oraz obszerna szafa wnękowa. Zwykle najlepiej wyposażone są kwatery pracownicze, w których znajdują się łózka, stół z krzesłami oraz zestaw wypoczynkowy. Takie mieszkania są w pełni przygotowane do pełnionej funkcji – pracownicy mają zapewnione komfortowe warunki do życia i nie muszą martwić się o zakup wyposażenia.

Czy warto wynająć mieszkanie bez mebli?

Różni najemcy mają różne potrzeby, ale umeblowane mieszkania są częściej poszukiwane, dlatego powinno się zapewnić przynajmniej podstawowe wyposażenie. Wynajmem mieszkania bez mebli zwykle zainteresowane są osoby, które planują najem długoterminowy. Na zakup własnych mebli zwykle decydują się rodziny z dziećmi oraz osoby, które rzadko zmieniają miejsce zamieszkania. Dla niektórych najemców możliwość urządzenia mieszkania według własnych upodobań stanowi wartość dodatnią. Nie jest to jednak regułą, a najemcy liczą się z możliwością opuszczenia lokum i problemami związanymi z przeprowadzką wraz z meblami.