Zalety i wady mieszkania z balkonem

młoda para na balkonie

Dla wielu osób balkon jest jednym z najważniejszych kryteriów podczas szukania mieszkania na wynajem – balkon to namiastka tarasu i ogrodu. Można na nim stworzyć przytulną strefę relaksu, gdzie będzie można odpoczywać po ciężkim dniu w pracy. Pomimo że mieszkania z balkonem mają sporo zalet, to jednak nie są wolne od wad.

Zalety mieszkań z balkonami

W nowoczesnym budownictwie standardem są mieszkania z dużymi balkonami, które umożliwiają komfortowy wypoczynek na świeżym powietrzu. Na balkonie pomieszczą się wszyscy domownicy oraz niewielki zestaw wypoczynkowy, na którym będzie można wygodnie usiąść. Zajmujemy się wynajmem mieszkań w Katowicach i oferujemy mieszkania na nowo powstałym osiedlu. Obszerne balkony w naszych mieszkaniach można dowolnie zaaranżować, wedle indywidualnych preferencji.

Balkon to doskonałe rozwiązanie dla osób, które marzą o małym przydomowym ogródku i jednocześnie chcą mieszkać w centrum miasta. Na obszernym balkonie można zaaranżować mini grządki lub uprawę ziół i warzyw w doniczkach. Poza tym balkon to idealny wybór dla rodzin z dziećmi – można pokusić się o ustawienie małej piaskownicy lub niewielkiej huśtawki, dzięki czemu dzieci chętniej będą spędzać czas na świeżym powietrzu.

Wady balkonów

Przeciwnicy mieszkań z balkonami najczęściej podnoszą argumenty o konieczności sprzątania – rzeczywiście, balkon powiększa metraż mieszkania i ma to swoje wady oraz zalety. Poza tym o posadzkę na balkonie trzeba odpowiednio dbać. Płytki lub deski tarasowe wystawione na ekspozycję zmiennych warunków atmosferycznych mogą wymagać po pewnym czasie renowacji albo wymiany. Balkon jest bardzo przydatny latem, ale zimą staje się praktycznie bezużyteczny.